Archívum »
Impresszum »
Médiaajánlat »
Hírdetőknek »
Jogi kérdések »

RSS
Hirlapom
Facebook

Megosztás:
Add a Twitter-hez
Add a Facebook-hoz
Add az iWiW-hez
Újdonságok a Genfi Autószalonon - SEAT IBE tanulmány és SEAT Ibiza ST

Seat Ibiza STGenfben mutatkozott be az Ibiza kompakt kombi változata is, amely várhatóan még a nyáron megjelenik a kereskedők kínálatában.

James Muir, a SEAT elnöke saját kezűleg leplezte le világpremierjén az IBE tanulmányt. Mint kiemelte: "Az IBE révén egyértelműen kifejezésre juttathattuk, hogy a SEAT számára az elektromos autózás is mindenkor az igényes designról és a vezetés kiemelkedő élményéről szól majd. Az IBE a SEAT azon legjobb hagyományainak folytatója, melyek szellemében a márka mindenkor kategóriája legmerészebb és legfiatalosabb modelljeit kínálja. új koncepciónk a tágabb értelemben vett elektromos autó újszerű interpretációja, amelyet viszonylag kompakt méretek és merész design jellemez."

Jól kezelhető méreteivel, magas fokú mozgékonyságával és dinamikájával, a Seat IBE a nagyvárosi forgalom tökéletes járműve. Kompakt, 2+2-üléses karosszériájával egyértelműen a fiatalos életstílus jegyében született. Az elektromos motor 75 kW (102 LE) teljesítményével, illetve 200 newtonméter maximális forgatónyomatékával az IBE külső megjelenése sugallta élményeknek pontosan megfelelő menetdinamikai képességekkel, valamint akár 130 kilométer hatótávolsággal is szolgál.

A SEAT az új Ibiza ST , vagyis a márka legnépszerűbb modellje kompakt kombi kivitelének immár végleges változatát is bemutatja. James Muir szerint: "Az Ibiza kétségkívül a SEAT legnépszerűbb modellje, egyben a szegmensében vezető pozíciót elért sikermodell kiváló példája. Az új családi ST-változat a tervek szerint még a nyáron megjelenik a bemutatótermekben, egyaránt tovább bővítve e modellsorozat értékesítési, illetve a martorelli gyár termelési volumenét."

Seat IBEAz Ibiza ST elsősorban 4,23 méteres hosszúsága, valamint 430 literes csomagtere tekintetében tér el a sorozat SC- és ötajtós modelljeitől. A spanyol márka legújabb modellje emellett teljesen új motorpalettával érkezik a kereskedőkhöz, a 105 lóerős 1.2 TSI benzines erőforrással, valamint a teljes common-rail TDI-választékkal, benne az új, 75 lóerős 1.2 TDI CR változattal.