Találatok száma: 1 Megjelenítve: 1 - 1
1
Második lett a Herczig/Bacigal páros a Miskolc ralin

2013. május 16.
Ezzel az igen szép eredménnyel dicsekedhet a šKODA Rally Team Hungaria versenyzőpárosa, akik hétvégén a šKODA Fabia Super 2000-es versenyautójukkal versengtek a WRC-k ellen.
Második lett a Herczig/Bacigal páros a Miskolc ralin„Az első versenynapot nagyon vártuk, hiszen tudtuk, az éjszakai pályák sorsdöntőek lehetnek a verseny kimenetelét illetően.

Igorral sokat készültünk az éjszakai autózásra és azt kell, hogy mondjam a felkészülés jól sikerült. Jó volt a tempónk, nem fáradtunk el, végig egyenletes teljesítményt tudtunk hozni, sőt az utolsó 2 szakaszt első időeredménnyel sikerült teljesítenünk. Ezt már többször elmondtam, de újra csak ismételgetni tudom önmagam: ismét bebizonyosodott, hogy Igorral, a navigátorommal nagyon jól tudunk együtt dolgozni. Az egész éjszaka folyamán szenzációsan jó ütemben tudta visszaadni a közösen feldolgozott információkat, ami nagyban hozzájárult az eredményességünkhöz” – mondta Herczig Norbert.

A šKODA Rally Team Hungaria versenyzőpárosa a 2. napot a 2. helyről kezdhette meg, melyet az egész nap folyamán tartott is. „Az időjárás kiszámíthatatlansága miatt az egész nap az időjárást figyeltük, hiszen két alkalommal volt lehetőségünk a gumiválasztásra, ami mind a kétszer jól sikerült. Az reméltük, hogy az extrém időjárási körülmények a segítségünkre lesznek és egy kicsit meg tudjuk csipkedni a WRC-t. Megpróbáltuk ledolgozni a 12 másodperc körüli hátrányunkat, de sajnos az utolsó előtti gyorsasági szakaszon két defektet is kaptunk, ami végül keresztülhúzta a számításainkat” – mondta Norbert.

A verseny vége a šKODA Rally Team Hungaria párosa számára kifejezetten izgalmasra sikeredett, ugyanis csak 1 db pótkerekük volt, ezért az utolsó gyorsasági szakaszra kénytelenek voltak 3 abronccsal és 1 felnivel rajthoz állni. A csapat így versenyzett és sikerült behozniuk az autót a célba.

Második lett a Herczig/Bacigal páros a Miskolc ralin„A hétvége után összességében boldogok vagyunk, mert a statisztikai adatokra sikerült rácáfolnunk. Ezek szerint ugyanis a WRC – Super 2000-es versenyautók időeredménybeli különbsége átlagosan km-ként 2,5 másodperc. Ehhez képest nekünk a Miskolc környéki pályákon kb. 0,4 km/sec időt sikerült autóznunk”- mondta végül Herczig Norbert.

A šKODA Rally Team Hungaria legközelebb a Veszprém ralin áll rajthoz július 12-14-én. A csapat pilótájára Herczig Norbertre addig egy újabb felkészülés vár, hiszen június első hétvégéjén csapatvezetőjével Kajcsa Zsolttal és még három csapattársával együtt elindul az Ultra Balaton futóversenyen, ahol az 5 fős csapatok a Balaton körbefutásával 24 óra alatt 212 km-es távot kell, hogy teljesítsenek.
Kulcsszavak: autósport, Skoda Motorsport, SKODA Rally Team Hungaria, wrc

Jaramában már szombaton, az első futamon meglehet a címvédés Jaramában már szombaton, az első futamon meglehet a címvédés Második lett a Herczig/Bacigal páros a Miskolc ralin A Citroen Racing Salzburgban José María López ismét világbajnok! José María López ismét világbajnok! Super Racing Festival a Hungaroringen Super Racing Festival a Hungaroringen A hétvégén rajtol az Eger-rali A hétvégén rajtol az Eger-rali